• Новак
Треска TPA3123 Класа D Дигитален Засилувач одбор Една електрична 12V-20V Dual Channel Висока Верност 25Wx2 Засилувачи модул 2*25W

Треска TPA3123 Класа D Дигитален Засилувач одбор Една електрична 12V-20V Dual Channel Висока Верност 25Wx2 Засилувачи модул 2*25W

DEN 482.88

Достапност
Производот е достапен


Преглед : моќта засилувач одбор продавница дизајн, прв бесплатен повтори дебагирање, за да се постигнат задоволителни резултати по најголемиот дел на пазарот.
Треска TPA3123 Класа D Дигитален Засилувач од Еден Напојување 12 V-20 V Dual Channel Висока Верност 25 Wx2 главните параметри : 1. Работен напон : 10-22 V, тековни : 4А-или повеќе; 2.74 A лаптоп напојување, нема сигнал на текст кога јачината на звукот potentiometer до максимум може да се слушне на бучава, музика сигнал тест Ние го користиме првиот оклопни поделба на германски СС - "Маса" за да го направите звучниот извор, претседателот единица е еден пар на 100 W Hui Веи подни звучници, potentiometer исто така отворен до максимум, кога музиката да се доживеат оргазам дел на игра, речиси и да не може да се слушне на нарушување : бас зголемените силна, treble не е груби. Максимална излезна моќност : 25 Wx2 (27 V 4 Европа) 20 Wx2 (24 V 4 Европа); 4. По долг период на постојана репродукција тест, чип температурата е секогаш не повеќе од 50 °.
answer : ___________________________ note : TPA3123 оперативен напон спектар е 10-30 V, ограничувањето напон 30 V не е препорачливо, одборот оперативен напон спектар наменета за DC 10-22 V напојување, на актуелната употреба на не повеќе од 22 V, бидејќи филтер capacitor напон е 25 V, ако напонот надминува 25 V Ќе доведе до capacitor пукна, додека напонот не надминува 30 V, дури и ако capacitor пукна, на исправноста чип ќе не изгори, да се стави на висок напон (како што е 35 V) филтер capacitor може да го подобри оперативен напон.74 лаптоп префрлување напојување; 3. Главната чип избор TI Texas instruments TPA3123 дигитален засилувач чип, на надворешни компоненти помалку, коло е едноставна, употребата на единствен напојување, изборот на лаптоп префрлување напојување, напонски опсег (10-30 V), сигурен и стабилен, Повремени работи, мала големина, голема излезна моќност (25 W +25 W), ефикасноста на 90% или повеќе, погодни за батерија за напојување или преносни аудио производи, употребата на широк спектар
Користење на HP 19 V4.

Декларирани спецификации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
12V-20V
Посебни услуги :
25WX2
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката