• Новак
Yunhui ESP8266 сериски wifi модул ESP8266 безжичен развој одбор 8266 ПАКЕТИ развој

Yunhui ESP8266 сериски wifi модул ESP8266 безжичен развој одбор 8266 ПАКЕТИ развој

DEN 605.28

Достапност
Производот е достапен


ESP8266 развој одбор
Е специјално targeted ESP8266chip The развој одбор. Развојот одбор ќе го чекор по чекор да ги учат сите во виртуелната машина под ПАКЕТИ за да го отворите коса. Пакет виртуелна машина инсталација, животната средина структури, програма компилација, горење.
(Е поддржан до официјалниот најновите 093 верзија на серијата
Превод
Комплетен и точен техничка документација
Превозот листата :
ESP8266 развој одбор + ESP8266 WIFI модул + температурата и влажноста на воздухот
Степен сензор + USB кабел + IPX антена
За ESP8266 :
WIFI field Has голема предност, главната причина е како што следува : 1, ESP8266 мали system The коло е многу simple The Само треба надворешен ФЛЕШ чип , Кристал и мала количина на капацитивни отпор може да претставува системот; 2, ESP8266 On-чип периферни уреди се многу богати, Достапни GPIO до 9, АД, PWM, ТАЈМЕР, 2 UART, SPI, I2 C, Мониторите, итн.; 3,RAM меморија Големина : Во Станица режим, откако ќе се поврзете рутер, постојат roughly35 K ROM Големина на : Не ROM-от на одборот, корисникот на програмата се чуваат во Spi Флеш; 4,Висока брзина на ПРОЦЕСОРОТ фреквенција(default80 MHz,До 160 M) 5,Развој е исклучително едноставен, официјалните ПАКЕТИ за развој на документација,Само повик на функција, можете Да го контролирате resources The (Овошје cloud технологија лансиран видео туторијал, ќе Доведе брз влез); 6, може да се користи as Serial WIFIUse (основен режим е НА команда, контрола), too Can биде отворена два пати коса

Декларирани спецификации

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Eso8266 развој одбор

Комплементите на стоката