• Новак
TPA3116 Dual Channel 50W * 2 Дигитален Засилувач Одбор PBTL 100W Моно Висока Моќност Засилувачи модул 2*50w

TPA3116 Dual Channel 50W * 2 Дигитален Засилувач Одбор PBTL 100W Моно Висока Моќност Засилувачи модул 2*50w

DEN 636.00

Достапност
Производот е достапен

TPA3116 Dual Channel 50 W * 2 Дигитален Засилувач Одбор PBTL 100 W Моно Висока Моќност Засилувач Модул
Дигитален засилувач одбор
Моќност засилувач чип : TPA3116
Напон : 11 ~ 26 VDC DC влез со лимит обратна поларитетот заштита
(Се препорачува 24 V DC струја 3А и над префрлување напојување)
Излезна моќност : стерео 50 W + 50 W, PBTL monaural 100 W
Оптоварување отпорност : 4 до 8 ohms (рог говорникот отпорност)
Аудио влез : 2.54mm3 pin седиште
Стерео две-канал конекција како што е прикажано подолу

Декларирани спецификации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
100W моно
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
1

Комплементите на стоката