• Новак
Брзо пристигнување BK81540 дигитални multimeter висок напон сонда 1000:1 0-28KV AC/ 0-40KV DC

Брзо пристигнување BK81540 дигитални multimeter висок напон сонда 1000:1 0-28KV AC/ 0-40KV DC

DEN 4255.20
DEN 4043.00 -5 %

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики :
■ MAX. Напон : DC : 40 KV, AC : 28 KV, (50/60 Hz само) МАЧКА II.
■ 1000 MΩ Текст Отпорност.
■ Точноста
СТРУЈА : ± 1% да 20 KV. ± 2% до 40 KV.
AC : -5% до -10% (50/60 Hz)
■ Поделба Дажба : 1000 : 1
■ CE, TUV ГШ, УЛ, CUL, IEC1010
Спецификации :
Текст отпорност : 1000 MΩ
Поделба Сооднос : 1000 : 1
MAX. Тест Напон
DC : 0 ~ 40 KV
AC : 1 ~ 28 KV ( 50 / 60 Hz )
Безбедност APPL.
EN61010 UL3111-1 TUV / ГШ
IEC 1010 CAT II Загадување 2
Поларитетот : Позитивни / Негативни
Точноста
СТРУЈА : ± 1% да 20 KV
± 2% до 40 KV
AC : - 5% - 10 % ( 1 ~ 28 KV ; 50 / 60 Hz )
Температурата Cofficient : ≦ 200ppm / °
Максимална вчитување на Тековната : ≦ 40µA ( во 40 KV DC )
Максимална вчитување на моќ : ≦ 1.6 вати
Оперативен температура : 0 ° ~ + 50 °
Температура на чување : - 20 ° ~ + 70 °
Земјата да Доведе должина : 90cm ( 3ft )
Излез кабел должина : 100cm ( 3.3 ft )
За : DMM
Излез Поделба : 1 V / 1 KV
Димензии : x 340mm 80ψ
Тежина : околу 300g
Забелешка : За 10 MΩ текст отпорност
DMM ( Прецизност

Декларирани спецификации

Бренд Име:
Виктор
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BK81540

Комплементите на стоката

Бесплатен Превозот 2017 НОВ автомобил опрема индикатор ПРО Супер Тенок 5 Брзина Универзална Дигитални Неутрален степен на пренос

Оригиналниот автентични опрема покаже N 12345 Р, автомобили, karting, мотоцикли, воопшто Стандарден напон 12 v,

DEN 912.00 959.52