• Новак
YONGNUO YN600 Воздух YN-600 Воздух Ултра Тенок Led Светло во Видео Светилка Панел 5500K За Фотографија Студио Осветлување & камера camoder YN600

YONGNUO YN600 Воздух YN-600 Воздух Ултра Тенок Led Светло во Видео Светилка Панел 5500K За Фотографија Студио Осветлување & камера

DEN 5686.56
DEN 3753.00 -34 %

Достапност
Производот е достапен

YN600 Воздух усвојува SMD Led диоди на ултра високи CRI (боја рендерирање индекс); нејзината РА просечна вредност е поголема од 95,што го прави затворање на природна светлина и совршено се враќа на боја на предметот.YN600 Воздух усвојува SMD LED извор на светлина.
YONGNUO YN600 Воздух YN-600 Воздух Ултра Тенок Led Светло во Видео Светилка Панел 5500 K За Фотографија Студио Осветлување & камера camoder YN600
Карактеристики : 1.YN600 Воздух усвојува двојно мрежа на текст,која ги поддржува батерии на NP-F Серија надворешни DC главниот на 8 V и 5 A.На дигитален LED екран на YN600 Воздухот ,на дисплејот ефект е повеќе стереоскопски и параметар на ти излезна е повеќе intuitional.YN600 Воздухот е составен од 192 SMD Led диоди на 5500 K кои се SMD Led диоди на супер голема светлина-emiting област.Специјални справи со оваа LED Светло во видео опремен е фирма и pratical.YN600 Air воведува нови двојна енкодер за затемнување на светлина .YN600 Воздух усвојува YONGNUO заштитен постојан струја LED возење технологија која го прави голема помош ефикасно да се избегне corrugation и stroboscopic флеш. Тоа е повеќе converient дека светлосен интензитет на боја температура директно може да се прилагоди без да менуваш боја температура. Во еквивалентна потрошувачка на енергија, на светлосен интензитет е higer. Со супер голем возвишеното и светлина панел,што е повеќе погоден за светлина пополнување. Спецификација : Светлосен Извор : 192 парче од SMD Led диоди Светлост Агол : 110 степен Боја Температура : 5500 K Надворешен Извор на Енергија : 8 V 5 A DC Напојување Боја Рендерирање Индекс : >=95 Просечен животен Век : 50000 часа Излезна Моќност : 40 W Лумен : 4000 LM Тежина : 1084g Димензија : 335x255x55mm Компатибилен Батерии : NP-F550 NP-F750 NP-F970 Серија Литиум батерии Пакет, Вклучувајќи(Батерија, не се вклучени) : 1* YN600 Воздух Led Панел Светлина 1* Portalbe Led Светло Торба 1* се Справи со Притисокот 1* Упатство Друг Објект
.

Декларирани спецификации

Бренд Име:
YONGNUO
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
Летно 5600K

Комплементите на стоката

фото комплет светлина кутија за фотографии 4 штекер светилка база softbox фотографија светлина softbox постави фотографија светлината

картичка четири светилка тиара softbox фотографија светло сет 2 сет ( 6 парче сет не содржи сијалица ) патент

DEN 5712.00 11199.84

Neewer 2 Парчиња Bi-боја 660 LED Светло во Видео и да Застане Комплет Вклучува 3200-5600K Светлина се Залагаме за Студио за Фотографија

Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат сло

DEN 10944.00 11519.52

Tolifo Ексклузивни PT-15B Комплет Ултра тенок LED Светло во Видео Комплет за dslr фото Апарати со Батерија Полнач и Други Додатоци

Ние ќе ја испорача стоката во рок од 2 работни дена по уплата Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако прои

DEN 3460.00 4872.96