• Новак
трговија на големо 50pcs/многу Мачка 7 RJ45 Заштитените Чист бакар LAN Мрежата Ethernet Кабел Интернет Кабелот должина 0.5 m 1m

трговија на големо 50pcs/многу Мачка 7 RJ45 Заштитените Чист бакар LAN Мрежата Ethernet Кабел Интернет Кабелот должина 0.5 m

DEN 6192.00

Достапност
Производот е достапен


Карактеристики :
Сосема нов и висок квалитет.
Станот кабли лесно се вклопуваат помеѓу тесни простори подобрување на изгледот на вашиот дом или канцеларија, бидејќи тие
се рамни и лесно да се скрие. Злато Позлатен RJ45 конектори за оптимален квалитет на сигнал
Cat7 кабли се користат за поврзување на мрежа, пренос на податоци и телефонски линии пред се.
Спецификација
1. Овие рамен кабли се совршено се вклопуваат под тепих, до ѕидовите, па дури и зад
мебел. поврзете КОМПЈУТЕР за да DSL/
Кабелски модем, hub, switch и рутер.
Приклучок : 8 P8 C RJ45 злато конектор. Поддршка брзина до 10 Gbps
6.
Преносот го оценувате : 500 MHZ во 10 GBase-T ethernet. Поврзете DSL/Кабелски модем, Hub, switch, рутер. Поддршка на качување до 100-1000 Mhz
4.
Кабелот тип : SFTP.Диригент Изградба : 8 жици Заробени Бакар со оклопна,
3. Стандард : Мачка 7, SSTP; Исполнат за минлив исхемичен напад/EIA-568-Б. Сурфате на интернет, да стримувате видео, музика, и други податоци со поголема брзина, без да се грижиш за кабел хаос. 2-10 Specfications Наназад компатибилен со Мачка 5e / Мачка 6 / Мачка 6a Етернет Кабел
2.Клипот заштитник го задржува RJ45 приклучок од несакани snags додека рутирање на кабел. Поддршка на качување до 100-1000 MHz така можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема со максимална брзина
Да пренесува податоци со брзина до 10 Gbps над 100 кандидира на кабел
Направен на 4 заштитените извртени пар (STP) на бакарни жици со две RJ45 конектори на секој крај.
собраниот Заштитените Пресврт Спарување (S/STP) дизајн и злато позлатен конектори самоуверено го штити кабелот од надворешни Електро-Магнетни Пречки (EMI) за оптимизиран сигнал за квалитет.

Декларирани спецификации

Должина:
50cm, 1m
Бренд Име:
LNYUELEC
кабелот тип:
cat7
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
CAT7 РАМЕН КАБЕЛ
оклопна:
Yes

Комплементите на стоката