• Новак
10ml/Шише се етерични масла се Грижи Акни се Намали Порите Balan Маснотии Лице Отстрани Маст Нафта се Зголеми од суштинско значење

10ml/Шише се етерични масла се Грижи Акни се Намали Порите Balan Маснотии Лице Отстрани Маст Нафта се Зголеми од суштинско значење

DEN 152.64
DEN 81.00 -47 %

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолутна МАСЛО Доаѓа во 15ml килибар стакло етерично масло шише. Се Етерични Масла, освен што е супериорен во однос на обработката на состојки кои се најдобри во светот. Во комбинација со супериорен дестилација и флаширање за нега на процесот, Ние ГАРАНТИРАМЕ дека нашите масла се aromatically супериорен и поефикасно од било други масла - ако не се согласуваат ние ќе рефундирање на вашите пари! Водечките Ароматерапијата Здруженија (Сојуз на Меѓународни Aromatherapists (AIA), Меѓународна Ароматерапијата и Ароматични Медицина Асоцијација, Ароматерапијата Трговија Советот, и други) сите државни дека етерични масла не треба да се земаат интерно (без оглед на чистотата или органско потекло), освен ако под водство на здравствената пракса обучени на соодветно ниво . Важни Информации Легален Вистински производ, пакување и материјали можат да содржат повеќе и различни информации од она што е прикажано на нашата веб страница. Ние ви препорачуваме да не се потпирајте единствено на информации презентирани и дека секогаш читање етикети, предупредувања и упатства пред да ја користите или конзумирање на производот. Пакет Листа : 1 x се етерични масла (10ml)
10ml/Шише се етерични масла се Грижи Акни се Намали Порите Balan Маснотии Лице Отстрани Маст Нафта се Зголеми од суштинско значење

Декларирани спецификации

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
Состојка:
роуз суштината
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
Број На Модел На:
JY-02

Комплементите на стоката

Оревче Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат за Потекло Шри Ланка Автентикација Ароматерапијата Висок Квалитет Оревче,

Дрвото висина од околу 14 метри.За време на бременоста, за да не го користите На етерични масла можат да б�

DEN 640.00 1032.00

10Bags/многу Пчелен отров Етерично Масло Balm Далеку инфрацрвена Болки во зглобовите Печ Вратот Назад Половината Lumbar Релаксација

кога потење (како од вежбање или топлина) 5 Побара лекар пред употреба, ако сте алергични на надворешна а�

DEN 84.00 107.04

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата здравец масло Отстранете ја Ублажуваат болката Акни Чисти кожата се Релаксираат

Здравец етерично масло може да се направи смрзнатини брзо избледени, што се користи за нега на кожата, н�

DEN 240.00 399.84

Црн Пипер Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат За Потекло Индија Автентикација Висок Квалитет Црн Пипер Масло 10ML

Улогата на кожата Помага да се излечи трауматски повреди.еквивалент Во античка Грција, основоположник �

DEN 739.00 1191.84

Dimollaure Рузмарин Чисто етерично масло за нега на кожата на телото спа масажа масло Освежување на воздухот овлажнител зачин

Рузмарин Чисто етерично масло Undiluted за нега на кожата на телото спа масажа масло Освежување на воздухот

DEN 251.00 362.88

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата грозје семе масло се Разредува дамка антиоксиданс Намалување на брчките анти-стареењето

5, за борба против рак на простата, за борба против рак на црниот дроб, но исто така и против оштетување на

DEN 240.00 399.84

Dimollaure лимон трева етерично масло им помогне на спиење ароматерапијата мирис светилка етерично масло за нега на кожата, масажа

Dimollaure лимон трева етерично масло ароматерапијата мирис светилка етерично масло им помогне на спиење Ов

DEN 501.00 848.64

Dimollaure Ylang Етерично Масло за нега на кожата, масажа на телото масло Ароматерапијата Мирис Светилка растенијата Етерично

Undiluted Ylang Чисто Етерично Масло масажа на телото масло Ароматерапијата Мирис Светилка растенијата Етери�

DEN 231.00 335.04

чисто Растителна Хербална Медицина Масло Atractylodes Билка Масло 5ml Етерични Масла Традиционалната Кинеска Медицина Масло

ЗаЗошто Да Се Избере ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна Ние го продаде производот

DEN 867.00 1334.40

Анти-стареењето 10ml Природни Јасмин Чисто Етерично Масло Зацврстување на Кожата Белење на Зголемување на Еластични Сјајни Слабее,

Во пад нога бања на топла вода во неколку капки етерично масло од јасмин, може да се постигне целта на invig

DEN 439.00 731.04

50мл Зелен Чај Hydrosol Hydrolat Етерично Масло Акни Масло Контролирање на Зрачење на Кожата Белење на Хидратантен Навлажнувачки

Ние се продаваат производите се козметички одделение, само за надворешна употреба, не може да се јаде.Да

DEN 531.00 900.48

3PCS Dimollaure Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции Ароматерапијата овлажнител за Нега на Кожата СПА масажа на Телото

Оттука и причината Јасмин е една од најскапите етерични масла Тоа е одлично за респираторни проблеми, з�

DEN 386.00 559.68

Dimollaure се Етерични Масла за Нега на Кожата се Релаксираат дух Ароматерапијата Мирис светилка Етерично Масло Спа Масажа на

100% Undiluted се Зголеми Чисто Етерично Масло за Нега на Кожата се Релаксираат дух Ароматерапијата Мирис све�

DEN 287.00 415.68

12 компјутери за Нега на Кожата Убавина Шминка Мирис Етерични Масла Пакет за Ароматерапијата Спа Бања Масажа Етерично Масло Козметика

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 136.00 174.72

12 компјутери/set Нега на Кожата Убавина Шминка Мирис Етерични Масла Пакет за Ароматерапијата Спа Бања Масажа Етерично Масло

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во Листата на Желби,Доколку ви се допаѓа нашата про

DEN 139.00 163.68

AKARZ Познатиот бренд Праска Јадрото на Нафта природен ароматерапијата висок капацитет на кожата за нега на тело масажа Праска

Примена : на sallow кожата или обраснат на лице пилинг феномен се многу погодни за; сериозно болните и изнем

DEN 715.00 1191.84

Познатиот Бренд Чиста Природна Clary Мудрец Етерично Масло Кин Ефект Нега На Косата Масло За Контрола На Рамнотежата Clary Мудрец

ЗаЗошто Да Се Избере ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна.Чисто етерично масло не м�

DEN 776.00 1315.20

Чиста Анасон Етерично Масло 10ml Подобри Лабава Кожа Зацврстување Навлажнувачки Анти Стареење, Анти Навремено за Ароматерапијата

Кожата ефектЗа да се подобри лабава кожа и големи пори, фирмата, освен улогата на фини линии;Добар навла�

DEN 208.00 378.72

Dimollaure Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции мирис светилка овлажнител Ароматерапијата за Нега на Кожата на растенијата

Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции мирис светилка овлажнител зачин Ароматерапијата етерично

DEN 139.00 204.48