• Новак
Промоција Цена 10ml растворливи во Вода, Чист се Етерични Масла за Ароматерапијата

Промоција Цена 10ml растворливи во Вода, Чист се Етерични Масла за Ароматерапијата

DEN 168.00
DEN 86.00 -49 %

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолутна МАСЛО Доаѓа во 15ml килибар стакло етерично масло шише. Се Етерични Масла, освен што е супериорен во однос на обработката на состојки кои се најдобри во светот. Во комбинација со супериорен дестилација и флаширање за нега на процесот, Ние ГАРАНТИРАМЕ дека нашите масла се aromatically супериорен и поефикасно од било други масла - ако не се согласуваат ние ќе рефундирање на вашите пари! Водечките Ароматерапијата Здруженија (Сојуз на Меѓународни Aromatherapists (AIA), Меѓународна Ароматерапијата и Ароматични Медицина Асоцијација, Ароматерапијата Трговија Советот, и други) сите државни дека етерични масла не треба да се земаат интерно (без оглед на чистотата или органско потекло), освен ако под водство на здравствената пракса обучени на соодветно ниво . Важни Информации Легален Вистински производ, пакување и материјали можат да содржат повеќе и различни информации од она што е прикажано на нашата веб страница. Ние ви препорачуваме да не се потпирајте единствено на информации презентирани и дека секогаш читање етикети, предупредувања и упатства пред да ја користите или конзумирање на производот. Пакет Листа : 1 x се етерични масла (10ml) Унапредување Цена 10ml растворливи во Вода, 100% Чист се Етерични Масла за Ароматерапијата

Декларирани спецификации

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
Состојка:
роуз суштината
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
Број На Модел На:
JY-02

Комплементите на стоката

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата зелен чај, етерични масла слабеење заштита од радијација против лош здив освежување

Зелен Чај, етерични масла екстракција, кои се корисни за човечкото тело состав Зелен Чај суштина, се изв

DEN 240.00 399.84

50мл Зелен Чај Hydrosol Hydrolat Етерично Масло Акни Масло Контролирање на Зрачење на Кожата Белење на Хидратантен Навлажнувачки

Ние се продаваат производите се козметички одделение, само за надворешна употреба, не може да се јаде.Да

DEN 531.00 900.48

Dimollaure лимон трева етерично масло им помогне на спиење ароматерапијата мирис светилка етерично масло за нега на кожата, масажа

Dimollaure лимон трева етерично масло ароматерапијата мирис светилка етерично масло им помогне на спиење Ов

DEN 501.00 848.64

Австралија Природни Чајно Дрво Масажа Масло третман на Акни, Отстранување намали порите Моќен Антисептик за микоза инфекција

Времето за испорака зависи оддестинација и други фактори, тоа може да трае до 2040 работни дена.Ние брод н

DEN 682.00 1003.20

Анти-стареењето 10ml Природни Јасмин Чисто Етерично Масло Зацврстување на Кожата Белење на Зголемување на Еластични Сјајни Слабее,

Во пад нога бања на топла вода во неколку капки етерично масло од јасмин, може да се постигне целта на invig

DEN 439.00 731.04

Црн Пипер Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат За Потекло Индија Автентикација Висок Квалитет Црн Пипер Масло 10ML

Улогата на кожата Помага да се излечи трауматски повреди.еквивалент Во античка Грција, основоположник

DEN 739.00 1191.84

Најдобар ефект на Слабеење на телото Етерично масло 85ml, телесната тежина брзо реално брзо горат масти на телото massager калории

Крем ја подобрува клеточниот метаболизам, го зголемува производството на енергија и ја подобрува микро

DEN 216.00

AKARZ Познатиот бренд Праска Јадрото на Нафта природен ароматерапијата висок капацитет на кожата за нега на тело масажа Праска

Примена : на sallow кожата или обраснат на лице пилинг феномен се многу погодни за; сериозно болните и изнем

DEN 715.00 1191.84

Оревче Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат за Потекло Шри Ланка Автентикација Ароматерапијата Висок Квалитет Оревче,

Дрвото висина од околу 14 метри.За време на бременоста, за да не го користите На етерични масла можат да б

DEN 640.00 1032.00

10ml/Шише се етерични масла се Грижи Акни се Намали Порите Balan Маснотии Лице Отстрани Маст Нафта се Зголеми од суштинско значење

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолут

DEN 81.00 152.64

Dimollaure се Етерични Масла за Нега на Кожата се Релаксираат дух Ароматерапијата Мирис светилка Етерично Масло Спа Масажа на

100% Undiluted се Зголеми Чисто Етерично Масло за Нега на Кожата се Релаксираат дух Ароматерапијата Мирис све

DEN 287.00 415.68

Познатиот бренд oroaroma ароматерапијата василиј етерични масла се Подобри дух Стабилизација ефект Зацврстување на кожата Масло

Колокација етерично масло формула : 1 респираторниот систем : третман на кашлица, нос опструкција со пом

DEN 264.00 439.68

Dimollaure Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции мирис светилка овлажнител Ароматерапијата за Нега на Кожата на растенијата

Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции мирис светилка овлажнител зачин Ароматерапијата етерично

DEN 139.00 204.48

85ml Кафе Етерично масло Мрзливи луѓе Слабеење Производи, Стомакот Стомакот Нога половината на Телесната Тежина Губење на Масти

Нето Содржина : app85ml Тежина : app70g Компонента : Кофеин / Пипер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни

DEN 252.00

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетена Кожа, Акни Анти-Стареењето Лице Масажа

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетени Skin Acne АнтиСтареењето

DEN 165.00 239.04

10ml Навремено Смена Етерично Масло Моќен Лузна Отстранување Крем Против Стареење Креми за Брчки на Кожата Производи за Нега

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолут

DEN 82.00 105.12

Dimollaure Еукалиптус етерични масла и Чист воздух поправка на рана Корисно да настинка ароматерапијата за Нега на Кожата, Масажа

Чиста еукалиптус етерични масла и Чист воздух Чисти раната Корисно да настинка ароматерапијата за Нега

DEN 198.00 287.04

Телото Слабеење & Зацврстување етерично масло Моќен Ефект на Телесната Тежина Тенки Нозе Половината Масти Горење Природни Безбедност

Бремените жени и жената во текот на менструалниот период ues со предупредува Бренд : Растенијата Подарок

DEN 885.00 1500.00

Чиста Анасон Етерично Масло 10ml Подобри Лабава Кожа Зацврстување Навлажнувачки Анти Стареење, Анти Навремено за Ароматерапијата

Кожата ефектЗа да се подобри лабава кожа и големи пори, фирмата, освен улогата на фини линии;Добар навла

DEN 208.00 378.72