• Новак
Доктор DIY репроматеријали увезени од Франција чисто етерично масло од роза етерично масло 10ml

Доктор DIY репроматеријали увезени од Франција чисто етерично масло од роза етерично масло 10ml

DEN 152.64
DEN 81.00 -47 %

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолутна МАСЛО Доаѓа во 15ml килибар стакло етерично масло шише. Се Етерични Масла, освен што е супериорен во однос на обработката на состојки кои се најдобри во светот. Во комбинација со супериорен дестилација и флаширање за нега на процесот, Ние ГАРАНТИРАМЕ дека нашите масла се aromatically супериорен и поефикасно од било други масла - ако не се согласуваат ние ќе рефундирање на вашите пари! Водечките Ароматерапијата Здруженија (Сојуз на Меѓународни Aromatherapists (AIA), Меѓународна Ароматерапијата и Ароматични Медицина Асоцијација, Ароматерапијата Трговија Советот, и други) сите државни дека етерични масла не треба да се земаат интерно (без оглед на чистотата или органско потекло), освен ако под водство на здравствената пракса обучени на соодветно ниво . Важни Информации Легален Вистински производ, пакување и материјали можат да содржат повеќе и различни информации од она што е прикажано на нашата веб страница. Ние ви препорачуваме да не се потпирајте единствено на информации презентирани и дека секогаш читање етикети, предупредувања и упатства пред да ја користите или конзумирање на производот. Пакет Листа : 1 x се етерични масла (10ml) Доктор DIY репроматеријали увезени од Франција 100% чисто етерично масло од роза етерично масло 10ml

Декларирани спецификации

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
Состојка:
роуз суштината
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
Број На Модел На:
JY-02

Комплементите на стоката

Оревче Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат за Потекло Шри Ланка Автентикација Ароматерапијата Висок Квалитет Оревче,

Дрвото висина од околу 14 метри.За време на бременоста, за да не го користите На етерични масла можат да б

DEN 640.00 1032.00

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата зелен чај, етерични масла слабеење заштита од радијација против лош здив освежување

Зелен Чај, етерични масла екстракција, кои се корисни за човечкото тело состав Зелен Чај суштина, се изв

DEN 240.00 399.84

85ml Кафе Етерично масло Мрзливи луѓе Слабеење Производи, Стомакот Стомакот Нога половината на Телесната Тежина Губење на Масти

Нето Содржина : app85ml Тежина : app70g Компонента : Кофеин / Пипер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни

DEN 252.00

Чиста Анасон Етерично Масло 10ml Подобри Лабава Кожа Зацврстување Навлажнувачки Анти Стареење, Анти Навремено за Ароматерапијата

Кожата ефектЗа да се подобри лабава кожа и големи пори, фирмата, освен улогата на фини линии;Добар навла

DEN 208.00 378.72

Црн Пипер Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат За Потекло Индија Автентикација Висок Квалитет Црн Пипер Масло 10ML

Улогата на кожата Помага да се излечи трауматски повреди.еквивалент Во античка Грција, основоположник

DEN 739.00 1191.84

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата здравец масло Отстранете ја Ублажуваат болката Акни Чисти кожата се Релаксираат

Здравец етерично масло може да се направи смрзнатини брзо избледени, што се користи за нега на кожата, н

DEN 240.00 399.84

Познатиот бренд oroaroma ароматерапијата василиј етерични масла се Подобри дух Стабилизација ефект Зацврстување на кожата Масло

Колокација етерично масло формула : 1 респираторниот систем : третман на кашлица, нос опструкција со пом

DEN 264.00 439.68

чисто растителна Хербална медицина масла Билка билни масла 5ml Етерични масла традиционалната Кинеска медицина масло Rhizoma

Ние сме многу возбудени за да биде во состојба да се поврзете со клиенти од целиот свет и направи нашата

DEN 867.00 1334.40

12 компјутери/set Нега на Кожата Убавина Шминка Мирис Етерични Масла Пакет за Ароматерапијата Спа Бања Масажа Етерично Масло

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во Листата на Желби,Доколку ви се допаѓа нашата про

DEN 139.00 163.68

Dimollaure лимон трева етерично масло им помогне на спиење ароматерапијата мирис светилка етерично масло за нега на кожата, масажа

Dimollaure лимон трева етерично масло ароматерапијата мирис светилка етерично масло им помогне на спиење Ов

DEN 501.00 848.64

12 компјутери за Нега на Кожата Убавина Шминка Мирис Етерични Масла Пакет за Ароматерапијата Спа Бања Масажа Етерично Масло Козметика

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 136.00 174.72

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетена Кожа, Акни Анти-Стареењето Лице Масажа

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетени Skin Acne АнтиСтареењето

DEN 165.00 239.04

Најдобар ефект на Слабеење на телото Етерично масло 85ml, телесната тежина брзо реално брзо горат масти на телото massager калории

Крем ја подобрува клеточниот метаболизам, го зголемува производството на енергија и ја подобрува микро

DEN 216.00

Dimollaure Еукалиптус етерични масла и Чист воздух поправка на рана Корисно да настинка ароматерапијата за Нега на Кожата, Масажа

Чиста еукалиптус етерични масла и Чист воздух Чисти раната Корисно да настинка ароматерапијата за Нега

DEN 198.00 287.04

Кафе губење на тежината етерично масло исхрана Масти горење губење на Тежината за да согорувате масти Анти-Целулит гел тенки

Ви благодариме! Pacakge Листа : 1 x Слабеење Крем (85ml / Цевка) Кафе губење на тежината етерично масло исхрана М

DEN 302.40

чисто Растителна Хербална Медицина Масло Atractylodes Билка Масло 5ml Етерични Масла Традиционалната Кинеска Медицина Масло

ЗаЗошто Да Се Избере ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна Ние го продаде производот

DEN 867.00 1334.40

10ml/Шише се етерични масла се Грижи Акни се Намали Порите Balan Маснотии Лице Отстрани Маст Нафта се Зголеми од суштинско значење

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолут

DEN 81.00 152.64

Природни Карамфил Чисто Етерично Масло 10ml Подобри Груба Кожа Климатизација Отстранување на Акни Биланс на Вода и Масло

Инаку ние би можеле да го промените други превозот метод на бродот на наредби Ако откажана редот, Ali Express

DEN 348.00 632.16