• Новак
се етерични масла се 10ml секоја со мало кутија против акни и белење на Кожата се етерични 10ml/Шише

се етерични масла се 10ml секоја со мало кутија против акни и белење на Кожата се етерични 10ml/Шише

DEN 98.88
DEN 82.00 -17 %

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолутна МАСЛО Доаѓа во 15ml килибар стакло етерично масло шише. Се Етерични Масла, освен што е супериорен во однос на обработката на состојки кои се најдобри во светот. Во комбинација со супериорен дестилација и флаширање за нега на процесот, Ние ГАРАНТИРАМЕ дека нашите масла се aromatically супериорен и поефикасно од било други масла - ако не се согласуваат ние ќе рефундирање на вашите пари! Водечките Ароматерапијата Здруженија (Сојуз на Меѓународни Aromatherapists (AIA), Меѓународна Ароматерапијата и Ароматични Медицина Асоцијација, Ароматерапијата Трговија Советот, и други) сите државни дека етерични масла не треба да се земаат интерно (без оглед на чистотата или органско потекло), освен ако под водство на здравствената пракса обучени на соодветно ниво . Важни Информации Легален Вистински производ, пакување и материјали можат да содржат повеќе и различни информации од она што е прикажано на нашата веб страница. Ние ви препорачуваме да не се потпирајте единствено на информации презентирани и дека секогаш читање етикети, предупредувања и упатства пред да ја користите или конзумирање на производот. Пакет Листа : 1 x се етерични масла (10ml)
се етерични масла се 10ml секоја со мало кутија против акни и белење на Кожата се етерични 10ml/Шише

Декларирани спецификации

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
Состојка:
роуз суштината
Етерично Масло Тип:
Соединение Етерично Масло
Број На Модел На:
JY-02

Комплементите на стоката

Познатиот Бренд Чиста Природна Clary Мудрец Етерично Масло Кин Ефект Нега На Косата Масло За Контрола На Рамнотежата Clary Мудрец

ЗаЗошто Да Се Избере ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна.Чисто етерично масло не м�

DEN 776.00 1315.20

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата здравец масло Отстранете ја Ублажуваат болката Акни Чисти кожата се Релаксираат

Здравец етерично масло може да се направи смрзнатини брзо избледени, што се користи за нега на кожата, н�

DEN 240.00 399.84

Оревче Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат за Потекло Шри Ланка Автентикација Ароматерапијата Висок Квалитет Оревче,

Дрвото висина од околу 14 метри.За време на бременоста, за да не го користите На етерични масла можат да б�

DEN 640.00 1032.00

85ml Кафе Етерично масло Мрзливи луѓе Слабеење Производи, Стомакот Стомакот Нога половината на Телесната Тежина Губење на Масти

Нето Содржина : app85ml Тежина : app70g Компонента : Кофеин / Пипер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни

DEN 252.00

Природни Карамфил Чисто Етерично Масло 10ml Подобри Груба Кожа Климатизација Отстранување на Акни Биланс на Вода и Масло

Инаку ние би можеле да го промените други превозот метод на бродот на наредби Ако откажана редот, Ali Express

DEN 348.00 632.16

чисто Растителна Хербална Медицина Масло Atractylodes Билка Масло 5ml Етерични Масла Традиционалната Кинеска Медицина Масло

ЗаЗошто Да Се Избере ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна Ние го продаде производот

DEN 867.00 1334.40

Црн Пипер Етерично Масло Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат За Потекло Индија Автентикација Висок Квалитет Црн Пипер Масло 10ML

Улогата на кожата Помага да се излечи трауматски повреди.еквивалент Во античка Грција, основоположник �

DEN 739.00 1191.84

Лаванда Етерични Масла Познатиот Бренд LEOZOE Сертификат за Потекло Франција Автентикација Ароматерапијата Лаванда Масло 10ML

Може Да Се Користи Цвеќињата Се Како Пченица, Освен За Виолетова,Бела И Розова.Употреба На МетодАромати�

DEN 640.00 1032.00

50мл Зелен Чај Hydrosol Hydrolat Етерично Масло Акни Масло Контролирање на Зрачење на Кожата Белење на Хидратантен Навлажнувачки

Ние се продаваат производите се козметички одделение, само за надворешна употреба, не може да се јаде.Да

DEN 531.00 900.48

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетена Кожа, Акни Анти-Стареењето Лице Масажа

Dimollaure Природна Органска Алое етерично Масло Навлажнувачки Поправка Сува Оштетени Skin Acne АнтиСтареењето

DEN 165.00 239.04

Анти-стареењето 10ml Природни Јасмин Чисто Етерично Масло Зацврстување на Кожата Белење на Зголемување на Еластични Сјајни Слабее,

Во пад нога бања на топла вода во неколку капки етерично масло од јасмин, може да се постигне целта на invig

DEN 439.00 731.04

Dimollaure Ylang Етерично Масло за нега на кожата, масажа на телото масло Ароматерапијата Мирис Светилка растенијата Етерично

Undiluted Ylang Чисто Етерично Масло масажа на телото масло Ароматерапијата Мирис Светилка растенијата Етери�

DEN 231.00 335.04

AKARZ Познатиот бренд природни ароматерапијата грозје семе масло се Разредува дамка антиоксиданс Намалување на брчките анти-стареењето

5, за борба против рак на простата, за борба против рак на црниот дроб, но исто така и против оштетување на

DEN 240.00 399.84

10ml Навремено Смена Етерично Масло Моќен Лузна Отстранување Крем Против Стареење Креми за Брчки на Кожата Производи за Нега

Опис на производот Материјал листата : Rosa Rugosa Цвет Масло, Грозје Семе Масло Врвот Одделение Роуз Апсолут

DEN 82.00 105.12

12 компјутери за Нега на Кожата Убавина Шминка Мирис Етерични Масла Пакет за Ароматерапијата Спа Бања Масажа Етерично Масло Козметика

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

DEN 136.00 174.72

чисто растителна Хербална медицина масла Билка билни масла 5ml Етерични масла традиционалната Кинеска медицина масло Rhizoma

Ние сме многу возбудени за да биде во состојба да се поврзете со клиенти од целиот свет и направи нашата

DEN 867.00 1334.40

AKARZ Познатиот бренд Мошус Сандаловина Пачули Чајно дрво Етерични Масла Пакет За Ароматерапијата, Масажа,Спа, Бања 10ml*4

AKARZ Познатиот бренд Мошус Сандаловина Пачули Чајно дрво Етерични Масла Пакет За Ароматерапијата, Масаж�

DEN 720.00 1199.52

AKARZ Познатиот бренд Праска Јадрото на Нафта природен ароматерапијата висок капацитет на кожата за нега на тело масажа Праска

Примена : на sallow кожата или обраснат на лице пилинг феномен се многу погодни за; сериозно болните и изнем

DEN 715.00 1191.84

Најдобар ефект на Слабеење на телото Етерично масло 85ml, телесната тежина брзо реално брзо горат масти на телото massager калории

Крем ја подобрува клеточниот метаболизам, го зголемува производството на енергија и ја подобрува микро

DEN 216.00

Природни Сандаловина Чисто Етерично Масло Лицето Крем За Сува Кожа, Анти-Стареењето Нега На Кожата Медитација Се Релаксираат

Брчките : Сандаловина + 1 капки рузмарин + 1 капки на база на масло 10 ml на фацијална масажа.Ние брод на сите

DEN 460.00 836.64

Dimollaure Рузмарин Чисто етерично масло за нега на кожата на телото спа масажа масло Освежување на воздухот овлажнител зачин

Рузмарин Чисто етерично масло Undiluted за нега на кожата на телото спа масажа масло Освежување на воздухот

DEN 251.00 362.88

3PCS Dimollaure Јасмин Етерични Масла се Релаксираат емоции Ароматерапијата овлажнител за Нега на Кожата СПА масажа на Телото

Оттука и причината Јасмин е една од најскапите етерични масла Тоа е одлично за респираторни проблеми, з�

DEN 386.00 559.68

Чиста Анасон Етерично Масло 10ml Подобри Лабава Кожа Зацврстување Навлажнувачки Анти Стареење, Анти Навремено за Ароматерапијата

Кожата ефектЗа да се подобри лабава кожа и големи пори, фирмата, освен улогата на фини линии;Добар навла�

DEN 208.00 378.72

Dimollaure Еукалиптус етерични масла и Чист воздух поправка на рана Корисно да настинка ароматерапијата за Нега на Кожата, Масажа

Чиста еукалиптус етерични масла и Чист воздух Чисти раната Корисно да настинка ароматерапијата за Нега

DEN 198.00 287.04

Австралија Природни Чајно Дрво Масажа Масло третман на Акни, Отстранување намали порите Моќен Антисептик за микоза инфекција

Времето за испорака зависи оддестинација и други фактори, тоа може да трае до 2040 работни дена.Ние брод н�

DEN 682.00 1003.20

Кафе губење на тежината етерично масло исхрана Масти горење губење на Тежината за да согорувате масти Анти-Целулит гел тенки

Ви благодариме! Pacakge Листа : 1 x Слабеење Крем (85ml / Цевка) Кафе губење на тежината етерично масло исхрана М�

DEN 302.40

Познатиот бренд oroaroma Зелен чај Лорел Амбра Јојоба Тиква Семе Авокадо Етерични Масла Пакет Ароматерапијата Спа Бања 10ml*6

Познатиот бренд oroaroma Зелен чај Лорел Амбра Јојоба Тиква Семе Авокадо Етерични Масла Пакет Ароматерапиј

DEN 996.00 1659.84