• Новак
Долу цевка Hailong батеријата 36V 14Ah велосипед батеријата 36V14AH со USB Порт Употреба Samsung 3500mah мобилен 30A BMS НИ ЕУ Слободни Данок

Долу цевка Hailong батеријата 36V 14Ah велосипед батеријата 36V14AH со USB Порт Употреба Samsung 3500mah мобилен 30A BMS НИ ЕУ

DEN 17232.00

Достапност
Производот е достапен

2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 30 A
Врв за Испуштање Струја : 90 A
Испуштање на критичниот Напон : 28 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2.
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 36 V 14 AH
Номиналниот Капацитет (AH) : 14ah
Номинален Напон (V) : 36 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 38mΩ
Мобилен Спецификација : Употреба Samsung INR18650 35 E 3500mah ќелија
Мобилен Комбинација : 4-паралелно 10-серија
Животен циклус : повеќе од 800 циклуси
Батеријата Големина : 360 *110*90mm
Батеријата Тежина : Околу 4kgs
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Максимален непрекинат наплатат струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 42 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.42 V 2 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
3.75 V
Испуштање Температура Дијапазон : -10 - 60°C
Безбедност Тест :
Краток Спој Безбедност Тест
Overcharge Безбедност Тест
Здроби Безбедност Тест Не оган, Нема експлозија
Потреба Од Безбедносни Тест
Истиснување Безбедност Тест
Висока Температура Безбедност Тест
Апликации : ·Електрични Возила, како што се E-велосипед, E-скутери, голф автомобил, малите електрични рамен автомобил, мотокар, чистота автомобил, електрични колички ·Електрични чамци, како што се контрола рибарски чамец ·Роботи за индустрии и воени ·Remote data transfer system ·Сателитска комуникација станица ·Он-екипаж на авиони ·Моќ алатки, како што се дупчење, сечење и полирање алатки ·Моќ снабдувач за системите за Обука, како што се Торпедо Тренер Батеријата Мобилен :
.

Декларирани спецификации

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
CYGEREEN
Модел:
36V 14AH Литиум батерија
мобилен:
Употреба Samsung INR18650 35E 3500mah Ќелија
Капацитет:
14Ah
Одговараат за моторни:
Помалку од 1080W
Големина:
360*110*90mm
Животен циклус:
повеќе од 800 циклуси
полнач:
42v 2a полнач

Комплементите на стоката

Слободни царински даноци DIY 36v литиум батерија електричен велосипед батеријата 36v 15ah електричен велосипед батеријата пакет

ГосподарРоб архитектура прави системот флексибилни; 2 Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800

DEN 11506.00 22560.00