• Новак
Слободна царинска такса 350W 12V 40AH батеријата 12 V 40000MAH Литиум јонска батерија за 12V 3S Батерија 12.6 V 5A полнач

Слободна царинска такса 350W 12V 40AH батеријата 12 V 40000MAH Литиум јонска батерија за 12V 3S Батерија 12.6 V 5A полнач

DEN 10819.20

Достапност
Производот е достапен


Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.
За Американските купувачи :
Ние ги испратите по Fed Ex или UPS-от,времето За испорака е обично 8-15 дена по испраќањето. можете да изберете кој сакате.
За руско / Белорусија купувачи :
Ние ги испратите по CDEK.7 V 2000mah 18650 Ќелија
Мобилен Комбинација : 20-паралелно 3-серија
Животен циклус : повеќе од 800 циклуси
Батеријата Големина : 235*100*70mm
Батеријата Тежина : Околу 2.
Понекогаш ние испрати ПРОЗОРЦИ,а понекогаш и ние испрати Fedex, ние изберете побрзо еден.
Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default.2 V
Полнење Температура Опсег : 0 - 45°C
Празнење :
Макс Постојано Испуштање Струја : 30 A
Врв за Испуштање Струја : 60 A
Испуштање на критичниот Напон : 9 +/- 1 V
Мобилен Overdisharge заштита Напон : 2. 1pcs 12v 40ah Литиум Батерија со пвц случај,30 A BMS Изграден во
2.6 V
Мобилен Overcharge заштита Напон : 4.
Исто така, може да се прилагоди на други празнење порта.
За важни превозот вести!
Напомена : Ако вашата адреса е на еден остров,ве молиме контактирајте со нас пред место цел,ви благодариме!
За Европските купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од UPS-от или ДПД, тоа не треба да се обрне било царинска такса.8 килограми
Полнење :
Начин на полнење : CC/CV
Стандард наплатат Струја : 2 A
Максимален непрекинат наплатат струја : 5 A
Полнење критичниот Напон : 12.6 V 5 A Полначот (Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач plug ние може да понуди )
Литиум батерија спецификација :
Батеријата Модел : 12 V 40 Ah
Номиналниот Капацитет (AH) : 40ah
Номинален Напон (V) : 12 V
Мобилен Извор Отпор (mΩ) : во рамките на 40mΩ
Мобилен Спецификација : Користете 3.

Декларирани спецификации

Капацитет:
31 - 40Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
CYGEREEN
Напон:
12v
Модел:
12v 40ah литиум батерија
мобилен:
Користете 3.7 V 2000mah 18650 Мобилен 3C Празнење стапка
Капацитет:
40AH
Големина:
235*100*70mm
Животен циклус:
повеќе од 800 циклуси
полнач:
12.6 V 5A Полнач
Одговараат за моторни:
Помалку од 360W

Комплементите на стоката

Слободни царински даноци DIY 36v литиум батерија електричен велосипед батеријата 36v 15ah електричен велосипед батеријата пакет

ГосподарРоб архитектура прави системот флексибилни; 2 Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800

DEN 11506.00 22560.00