• Новак
ласерско сечење компјутеризирана везови машина 1530H

ласерско сечење компјутеризирана везови машина 1530H

DEN 497040.00

Достапност
Производот е достапен

Опис на производот БР. Опис Параметар 1 Модел AKJ1530 H 2 Ласерски медиум CO2 3 Работна површина 1500*3000mm(1300*2500mm) 4 Работната маса Нож( саќе или табела) 5 Ласерски моќ 130w(150w/280w/260w/300w) 6 Напојување 220 V/50 Hz, 110 V/60 Hz 7 Мин линија ширина ≤0.15 mm 8 Positon точноста 0.01 mm 9 Повторување точноста 0.02 mm 10 Сечење брзина 600mm/s 11 Пренос метод Шангај Fulong Појас Пренос 12 Drive & моторни Leadshine stepper(серво) 13 систем за Ладење на Вода за ладење со индустриска вода чилер 14 систем за Контрола Ruida 6334 контролер 15 софтвер Coreldraw, Photoshop, Auto CAD, RDCAM 16 Графички формат поддршка PLT, DXF, BMP, JPG ,ПИ ,и др 17 Работна средина 0-45ºC 18 Оперативни Влажност 5-95% Детални Слики Prouduct Примероци Тврдења на Нашите Услуги По продажба на услуги :
1. 18 месеци квалитет гарантирањето (ласерски цевка е 6 месеци), на машина со главни делови(со исклучок на потрошен материјал) се менува и бесплатно доколку постои било каков проблем во текот на гарантниот период. 2. Слободен тренинг курс во нашата фабрика.
3. Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена.
4. 24 часа on-line услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка.
5. Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно. Повратни информации од корисниците Contac НАС
Мис. Елена Ванг | Продажба
Моб&Whatsapp&wechat : +86-18063449500 |Office : +86-531-86160023
E-mail&Skype : export23"на"acctekcnc.com
Websit : www.acctekcnc.com
Jinan Acc Tek Машини Co.,Ltd

Декларирани спецификации

Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKJ1530H
Состојба:
Нови
CNC или Не:
CNC
Работната маса:
Ножот( саќе или табела)
Ласерски Моќ:
130w(150w/280w/260w/300w)
Напојување:
220V/50Hz
Мин ширина на линија:
0.15 mm
Метод На Пренос:
Шангај Fulong Појас Пренос
Drive & мотор:
Leadshine stepper(серво)
Систем За Контрола:
Ruida 6334 контролер
Работна Средина:
0-45C
Оперативен Влажност:
5-95%
боја:
Сино-бела

Комплементите на стоката

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во STL формат на датотека

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3 D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во S

DEN 184.00 288.00