• Новак
вдп светлина 9w 10w 12w 15w водоотпорност IP65 dimmable led круг downlight

вдп светлина 9w 10w 12w 15w водоотпорност IP65 dimmable led круг downlight

DEN 732.00
DEN 586.00 -20 %

Достапност
Производот е достапен


W arning :
не сакал многу продавачот. вистински 5w , потоа се каже на веб-страницата тоа е 15w . сите вистински wattage *3 пати тип. тоа е невозможно за мали случај 15w. ако вистински 15w за мали случај ќе изгори веднаш
Круг водоотпорен led вградна светилка
LED извор : SMD5730
Зрак Агол : 90-120 степен
CRI : RA80
Водоотпорен : ip65
Напон : AC110-265 V
Светилка големина на :
5 W 2.5 инчи Пречник 90mm/дупка 75mm/Висина 45mm
7 W 2.5 инчи Пречник 90mm/дупка 75mm/Висина 45mm
10 W2.5 инчи Diameter90mm/hole75mm/Heigh45mm
12 W 3 инчи Дијаметар 108mm/дупка 90mm/Висина 50mm
15 W 3 инчи Дијаметар 108mm/дупка 90mm/Висина 50mm
Големина : D90x H45mm 5 W 7w /10 W
Големина : D108x H50mm 12 W 15 W

Декларирани спецификации

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
5w, 7w, 10w, 12w, 15w
Примена:
Кујна
Бренд Име:
HONGXING
сертификација:
CE,RoHS
Гаранција:
3
Напон:
90-260V
Боја На Каросеријата:
Црна
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
Yes
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
IP65
Моќ Толеранција:
3%

Комплементите на стоката

Топла продажба 7W/10W Супер Светло КОЧАН Површината Монтирани led одредување на светлината 85-265v Монтирани led таванот место

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ Вие мора да му кажете ни што дефе�

DEN 6048.00 8640.00

Најновите КОЧАН LED вградна светилка 10W/15W/25W Место Светло Таванот Вдлабнати Светилка Дома Декорација Светлина AC85-265V КОЧАН

Декорација боја : ладна бела (6000~7000 K), бела (40004500 K),топло бела(2800~3500 K)11 НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПР

DEN 10368.00 12960.00

DHL Бесплатен превозот 20pcs/многу Ултра тенок дизајн 25W AC85-265V LED таванот вдлабнати мрежа вградна светилка / тенок плоштадот

3w 6w 9w 12w 15w 25w Плоштадот led панел светлина таванот вградна светилка Топло Бела ладно бела AC85265 Vза кујна бањ

DEN 2061.00 2544.00

DHL Слободни брод RGB LED Панел вградна светилка 6W -24W 3 Модел LED Светилка Панел Светлина, LED Таванот Вдлабнати Светла Затворен

DHL Слободни брод RGB LED Панел вградна светилка 6 W 24 W 3 Модел LED Светилка Панел Светлина, LED Таванот Вдлабнати

DEN 5638.00 6960.00

10pcs 1W/3W Dimmable LED Мини Кабинет Светлина Вино кабинет Светла центарот на Вниманието со Возачот се Прикаже вдлабнати Топло

ФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пак

DEN 3355.00 3355.20

Бесплатен Превозот Површината Монтирани КОЧАН LED вградна светилка Dimmable 5W/10W LED Одредување на Светлата AC110V/220V Бело/Црна/Сребрена

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам

DEN 12600.00 18000.00

Бесплатен превозот 6W/12W/18W Круг/Плоштад Led Панел Светлина Површината Монтирани вградна светилка осветлување Led таванот надолу

Совет : Опција Бела = Природна Бела (40004500 K)6 W / 12 W / 18 W LED плоштадот / круг површинска монтажа на панел светл�

DEN 288.00 359.52

ОДИ ОКЕАНОТ Downlights Надолу Светла 85-265V 12W Вдлабнати Осветлување LED вградна светилка Место Таванот Светилка на Вниманието

4, краток спој заштита, заштита од преоптоварување, overvoltage заштита.3, термички силика гел сите користат до

DEN 2448.00 2880.00