• Новак
Кина генератор производителот снабдување 150kw 180kva дизел генератори моќ

Кина генератор производителот снабдување 150kw 180kva дизел генератори моќ

DEN 457488.00

Достапност
Производот е достапен

Кина генератор производителот снабдување 150kw 180kva дизел генератори моќ
1.1 Генератор на податоци
Модел
Тип
HQY150 ZGF
ATS дизел генератор
Режим на моќ
165 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai&YC6 A230 L-D20
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
165kw
Моторот премиер моќ
150kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23/IP22
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
HQY150ZGF
Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Фреквенција:
50Hz/60Hz
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
270A
Номинална моќност:
150KW
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
Тип:
ATS дизел генератор
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Изолација Одделение:
H
Генератор излезна моќност:
165kw

Комплементите на стоката