• Новак
голема мотор 900kva моторни магнетни generador 700kw во шри ланка

голема мотор 900kva моторни магнетни generador 700kw во шри ланка

DEN 999999.99

Достапност
Производот е достапен

голема мотор 900kva моторни магнетни generador 700kw во шри ланка

Декларирани спецификации

Номинална Напон:
220/380V 110V/220V 230V/400V
Номинална моќност:
700KW
Број На Модел На:
HQK700SGF
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Номинална Струја:
1260A
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
моторот:
Shanghaikaipu
Ладење метод:
вода за ладење
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
почнувајќи метод:
Електрични Почетна
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Изолација Одделение:
H
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/ISO14001
брзина на гувернерот:
Електричен

Комплементите на стоката