• Новак
DIY 5D Дијамант Мозаик Цртан филм Мачки рачно изработени Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Дијамант Везови Модели Rhinestones 30*30CM

DIY 5D Дијамант Мозаик Цртан филм Мачки рачно изработени Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Дијамант Везови Модели Rhinestones

DEN 194.40
DEN 159.00 -18 %

Достапност
Производот е достапен

Напомена : Ова е diy дијамант сликарство,не се заврши сликата,треба заврши со себе. Име на производ : Дијамант Везови/Дијамант Мозаик/Дијамант Сликарство Употреба : почетна/Хотел/Office/Свадба Deocration.. Image size : 30*30cm Рамка : Рамката НЕ се вклучени Пакување : Меур Торба за Пакување
Производство Детали : 1.Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број и соодветната печатена број на платно. 2.Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко да се задржи на цемент во место). 3.Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент. 4.Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број. 5.Ако се држиме дијамант на погрешна областа на сликарството, отстранете ја дијамант со помош на пинцета. 6.По завршувањето, малку притиснете надолу на дијаманти со вашата рака или книга да се осигура дека дијамантите се цврсто прикачени.

Декларирани спецификации

Големина:
30*30cm
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Навива
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Употреба:
Слики
Материјал:
Смола
Бренд Име:
ZgLgByCg
Дијамант форма:
Круг
Pasting Област:
Делумно
Број на Бои:
1-30
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No

Комплементите на стоката

Пеперутка Девојка 5D Diy Дијамант Сликарство Илустрација Везови Колекции Кристал Кристал Слика Целосна Дијамант Мозаик Зголеми

Постојат 447 бои Ние ги користиме Федекс / EMS / CPAM според вашата локација,и ќе добиете на следење на број в

DEN 360.00 600.00

5D diy Дијамантски Крст Бод, двоен змеј со Јин и јанг. Дијамант везени торба со мозаик, ѕидното сликарство,фотографија,колекции

■DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за

DEN 258.00 436.80

Рачно изработени Diy дијамант слики вежба кристал крстот бод Дијамант везови мозаикот на слики од страна на броеви симпатична

На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот пове

DEN 250.00 297.60

DIY 5D Дијамант Мозаик Мостови во шумата плоштадот дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Дијаманти Везови божиќ подароци

Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.

DEN 249.00 383.04

5D,Целосна,Тркалезни/Плоштад,Везови,Виножито мачка,3D Дијамант Сликарство,Дијамант Мозаик,Декорација,Везана,свадба декорација

Ако сте задоволни со вашите производи, ве молиме да ни даде позитивни повратни информации Ние сметаме д

DEN 266.00 444.00

Дијамант Везови Пејзаж на Зајдисонце со Гуски Слика на Rhinestones Смета Крстот Бод Икона за Полнење Мозаик на Сценографијата

Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање Со цел да се создаде совршен дијамант сликарс

DEN 292.00 471.36

Zhui Ѕвезда 5D Diy полн плоштад дијамант боја Цвеќиња дома декор везови дијамант сликарство Крстот бод дијамант Мозаик подарок

DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за с

DEN 182.00 228.00

Целосна Дијамант везови Шарени мачка дијамантски крст бод кристал круг дијамант поставува недовршени декоративни diy дијамант

За Повратни информации, Ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак производи мо

DEN 322.00 473.76

5D дијамант везови вежба дијамантски крст бод кристал круг дијамант поставува декоративни diy дијамант сликарство зелен змеј

Функција : Круг дијамант сликарство Материјал : 2.8 mm Круг Смола Дијамант Употреба : почетна / Хотел / Канце

DEN 302.00 591.84

PSHINY 5D DIY Дијамант везови блум розова зголеми цвет слики Целосна мозаик комплет плоштадот кристал дијамант сликарство крстот

По успешно плаќање, ние ќе ја испорача стоката во рок од 35 дена, на вашите производи, вообичаено, пристиг

DEN 479.00 938.88

5 КОМПЈУТЕРИ Мулти-слика Дијамант Сликарство Буда Игла Уметност Подароци Декор Дијамант Мозаик Везови Религија Rhinestones Шема

Земја, Вообичаено, Пристигнуваат Време руската ederation 15~40 дена сад 16~21 дена Шпанија 15~40 дена Франција 15~40 д

DEN 1340.00 1913.76

Рачно изработени везана Дијамант везови мозаик 3D Diy дијамант слики вежба кристал од Страна на броеви слики Сирена Nami Y485

Совети1 Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.Дијамант слика : 5Висока вис

DEN 258.00 307.20

Смола целосно кристал Дијаманти везови мозаик Diy дијамант слики од Страна на броеви Ѕид оркестарот слики Занаети IPL цвеќиња

Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо Тоа треба да се заврши до себе,мојот при

DEN 266.00 316.80

Diy Дијамант Слики Носат Крстот Бод Дијамант Мозаик 5D Поставува Целосна Дијамант Везови рачно изработени Везана Љубов Срцето

добредојдовте нашата продавницаНАШИОТ сите производи се фабрички директна продажбаИзберете шаблон Ти

DEN 331.00 441.60

Малку Цвет трговија на Големо DIY Дијамант Сликарство Пеперутка и Цвеќиња Дома Декорација Кристал Ѕид Налепници Везови Везана

Референца пред операцијата чекори Дијаманти да остане леплива заболување на стегање Дијамант paiting се п

DEN 316.00 485.76

5D Дијамант Мозаик Пеперутка Mandalas Шема Ѕид Налепница Полн Плоштад Дијамант Везови Цвет Diy Дијамант Сликарство Дома Декор

Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти Откривањето на лен

DEN 210.00 338.40