• Новак
Оригиналниот Банана Пи A20 М1 Dual Core 1GB RAM меморија Отворен код за развој одбор BPI М1

Оригиналниот Банана Пи A20 М1 Dual Core 1GB RAM меморија Отворен код за развој одбор BPI М1

DEN 1536.00

Достапност
Производот е достапен


Оригиналниот BPI-М1 Банана Пи A20 Dual Core 1 GB RAM меморија Отворен код за развој одбор
Epacket логистика се очекува да биде 15-30 дена,и бавно се ажурира на логистика информации, Ако умот ,ве молиме изберете брзо логистика канал . Ви благодариме : )

Ова е singal одбор цена ,ако ви се потребни, може да изберете додатоци како што следи :
BPI OV5640 камера, 7 инчен екран на допир, USB моќ конектор (5 V 2 A)
Користи Метод : 1. Преземете ја соодветната датотека од Слика 2. Направи вашата картичка 2.1 Формат SD-картичката 2.2 отпакувајте ја преземете датотеката за да се добие OS слика 2.3 Напишете слика датотека на SD картичката 3. Вметнете ја направи SD почетокот картичка 4. За да се поврзете со екран 5. За да се поврзете со USB напојување со жица 6. Отворете system 7. GPIO дефинирате

Декларирани спецификации

Процесор Бренд:
Allwinner
Интерфејс:
ТФ-Картичка Поддршка,SATA,USB OTG,HDMI/РКА Излез,2 x USB2.0
Демо Одбор Тип:
рака
Капацитетот На Меморијата:
1GB
Број На Модел На:
BPI-М1
Бренд Име:
BPI

Комплементите на стоката