• Новак
1Box 36pcs Аквариум CO2 Јаглерод Диоксид Таблети За Растенија Аквариум Риба Резервоарот Diffuser Растенијата Aquario Додаток

1Box 36pcs Аквариум CO2 Јаглерод Диоксид Таблети За Растенија Аквариум Риба Резервоарот Diffuser Растенијата Aquario Додаток

DEN 112.80
DEN 87.00 -23 %

Достапност
Производот е достапен

1 Кутија 36pcs Аквариум CO2 Јаглерод Диоксид Таблети За Растенија Аквариум Риба Резервоарот Diffuser Растенијата Aquario Додаток
Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Користење на нова формула и технологија,100% Јаглерод диоксид таблета е слободна од toxin, pollutions и суспендирана материја. Таблета ослободување на јаглерод диоксид полека во вода,снабдување со вода растенија право сума на јаглерод диоксид и не влијае на риба апсолутно. Ве молиме имајте на ум дека овој таблет не ослободување на балон во вода. Тоа само ќе се топи полека и се даде на CO2 за вода на растенијата. Начин на употреба :
Различни делови во резервоарот. (најдобрата употреба на предложените методи е на CO2 во филтерот се користи заедно) Употреба :
Секој 40 литри вода во 2 парчиња, додадете 2 пати неделно Пакет големина(L*W*H) : 10.5 см x 7cm x 3cm/3.9' " x 2.73' " x 1.17''(приближно) Боја : Бела Количина : 1 кутија(36 Pcs) Забелешка :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 36pcs/кутија Аквариум CO2 Таблета 1 x(други додатоци демо на сликата не е вклучена.) '

Декларирани спецификации

Бренд Име:
Loriver
моќност:
xx

Комплементите на стоката

Нерѓосувачки Челик Аквариум Co2 во Воздухот Конектор Вентил Висок Притисок DIY СО2 Систем Aqauirum Додатоци За Риба Резервоарот

Купувачот е одговорен за било кој данок или должност обвинет од страна на својата земја Ако имате било к

DEN 136.00 159.84

Нови Пристигнување Висок Квалитет на Co2 Опрема Регулаторот Магнетни Електромагнетниот Две Мерач Меур Контра DICI Засадени Аквариум

Карактеристики : 220.240 V Дизајниран со декомпресија притисок портата, лесно да се прилагоди, стабилна и то

DEN 4054.00 4266.72