• Новак
отворете рамка мотор 5kw бензински генератор мали generador

отворете рамка мотор 5kw бензински генератор мали generador

DEN 21120.00

Достапност
Производот е достапен

отворете рамка мотор 5kw бензински генератор мали generador
.1 Генератор на податоци
Модел
HQ5 QF
Режим на моќ
5 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%


Декларирани спецификации

Излез Тип На:
AC Една Фаза
Број На Модел На:
HQ5QF
Номинална Напон:
220/380V,230/400V,110/220V
Фреквенција:
50/60Hz
Номинална моќност:
5kw
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
9A
Брзина:
1500/1800RPM
Генератор тип :
Хонда 5kw бензински генератор
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
Ладење метод:
Воздух За Ладење
Генератор излезна моќност:
5000W
Фактор на моќност:
1
Заштита одделение:
IP23/IP22
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
боја:
Клиенти Барања
почнувајќи метод:
Електричен Старт
Генератор тип :
сите во еден генератор

Комплементите на стоката