• Новак
Јули Кралот LED Дневни Работи Светла, LED Предниот Браник светилки drl Со Жолта Пак Сигнали случај за Фолксваген Атлас Teramont 2018+

Јули Кралот LED Дневни Работи Светла, LED Предниот Браник светилки drl Со Жолта Пак Сигнали случај за Фолксваген Атлас Teramont

DEN 5039.52

Достапност
Производот е достапен


Детали За Производот
Инсталација ефект
Применливи модели : случај за "Фолксваген" Altas Teramont 2018+
Ултра-висока осветленост на светлата,направи вашиот луксузен автомобил е повеќе аристократски на интензитет, па домот, но не domineeringcar повеќе агресивни.5 W
Номинална оперативни струја : помалку than150m A
Моменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)
Осветленост : 70-90 LM ( лево и десно строги симетрична )
Боја : Бела / жолта
LED индикатори на текст
Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА
Номинална Влезниот Струја : 0.
Сол спреј тест : донесе сол спреј тест.
1, Алуминиум светилка сопственикот, ладење брзо, анти-ултравиолетово сенка, особено,процесот отвори (кој домашни фабрики не може да го направи)
2, влијанието материјали
3, водоотпорен дизајн
4, висока осветленост, висока-LED живот
.8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи )
Номинална моќност : 5~8 W
Температурата на работа -40 ~ 50 степен
Температура на чување -50 ~ 80 степен
Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита.
Функција
Мулти-функција мулти-цел авто-им помогне на илуминатор ноќ привлече бројни завидувам на ноќта е отворен, како одраз на ставовите на телото, за да се осигура дека пресекот на две автомобил безбедност, дожд магла е отворен, со подобра пенетрација.
Супер-Светли LED дневни работи светла со позлата покритие, LED предниот браник светилки drl со жолта пак сигнал светла случај за "Фолксваген" Altas Teramont 2018+, 1 : 1 за замена ,1 сет/ многу , бесплатен превозот
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка покрие тип ист како нашиот модел пред вашата цел .

Декларирани спецификации

Температура На Боја:
6000K
Специјални Функции:
Аурора-им помогне на илуминатор
Објектот Тежина:
1.5kg
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Име На Модел:
Светилки drl-Atlas-2018-II
Бренд Име:
Јули Кралот
Објектот Дијаметар:
0inch
Материјал Тип:
ABS+ Висока осветленост LED фитил
Автомобил модел:
случај за Фолксваген Атлас Teramont 2018+

Комплементите на стоката

JGRT Автомобил Стил Ангел Око Магла Светилка за Infiniti LED светилки drl Дење Работи Светлина Висока Ниска Зрак Магла Автомобилски

Опис На Производот : Забелешки : 1, За царина Јас мислам дека ние може да ви помогне, ако треба, ве молиме к

DEN 4685.00 5148.00

JGRT Автомобил Стил Ангел Око Магла Светилка за Infiniti FX35 LED светилки drl Дење Работи Светлина Висока Ниска Зрак Магла Автомобилски

Опис На Производот : Забелешки : 1, За царина Јас мислам дека ние може да ви помогне, ако треба, ве молиме к

DEN 4685.00 5148.00

MZORANGE Автомобил Стил Задниот Браник Рефлектор Светилки Надземни Декоративни Светла Црвена За Фолксваген За ФОЛКСВАГЕН Touareg

MZORANGE Автомобил Стил Задниот Браник Рефлектор Светилки Надземни Декоративни Светла Црвена За "Фолксваг�

DEN 728.64

приколка индикатор Страна Маркер Автобус Царинење Светилка 24V 12V 1x 6 LED Задни светла за надворешни Светла за Камион Ван Караван

За Возило Брендови / Модел : За V / olkswagenGolfYear : 2005,1992,2013,2004,2012,2000,2009,2010,1997,2003,1991,2002,1990,2007,1999,1996,1993,2014,1994,2011,1998,2006,2

DEN 141.60