• Новак
IZTOSS 3 ПИНА DC 12V - 24V LED Светло Бар Рокер Switch бела ARB Carling Стил Тип

IZTOSS 3 ПИНА DC 12V - 24V LED Светло Бар Рокер Switch бела ARB Carling Стил Тип

DEN 575.52

Достапност
Производот е достапен

4*49(mm) за инсталација на производот правило : 37.2 mm тежина : 30g Максимален непрекинат оптоварување : AC 125 V/10 A ,12 V/20 A,24 V/10 A Максимално оптоварување и време : DC 12 V /23 A 24 V 11. Производ функција : Контрола на различни електрични апарати во внатрешноста на отворање или затворање на уредот, широко се користи карактеристики на Производот : CE сертификат, животната средина пријателски пламен отпорни материјали, ленти и анти согорување ефект е извонреден. Led индикатор за светло : блу/бела/red/yell Oow/зелена Поларитетот : SPST префрлување функција : ON-OFF /или(ON)-OFF број на терминали : 3 Со светлина состојба : 1 Производ големина : 49.5 5 секунди за еднаш,Континуирано 30 пати Минимално оптоварување тековната : Минимум оптоварување може да биде нула DC максимален напон : 30v DC минимум напон : 3v Max контакт оптоварување : AC 125 V/10 A ,12 V/20 A,24 V/10 A Пауза негативните пресек максимална контакт : AC 1500 V 1 miunte Работен циклус : 5s Животен циклус без оптоварување : 20000 животниот циклус на полно оптоварување : 10000 Контакт материјали / компоненти : Сребро метални оксид / бакар температурата на работа опсег : 30 K Заштита одделение : IP66 Производ материјал : CE,ABS водоотпорен материјал е Применливо модели : Погоден за сите 12/24v автомобил батеријата инсталација и употреба, како на пример автомобил, мотор, автобус, брод, автомобил, јахта, приколки и така натаму возило.Опис : [1] супер луксузни high-end автомобилот refitting прекинувач, со Green LED индикатор; [2] CE сертификат, животната средина пријателски пламен retardant материјали; [3] 12-24 V напон возило општи; погоден за retrofit контрола на автомобил на сите опрема; [4] излез кратки-коло заштита, заштита од преоптоварување, поларитетот заштита, повеќе заштита,поголема безбедност за употреба.

Декларирани спецификации

Објектот Висина:
4.9inch
Бренд Име:
IZTOSS
Специјални Функции:
Префрлете
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
30g
Audi Модел:
100
Објектот Дијаметар:
3.0inch
Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал Тип:
ABS
Објектот Ширина:
2.4inch
Објектот Должина:
4.9inch
Година:
2004-2015
100-Година:
1994 година
Име На Модел:
S3003W
поларитетот:
spst
префрлување функција:
ON-OFF /или(ON)-OFF
број на терминали:
3
Со светлина состојба:
1
Производ големина:
49.57*24.4*49(mm)
инсталација на производот правило:
37.2*21.2 mm
Тежина:
30g
Максимален непрекинат оптоварување:
AC 125V/10A ,12V/20A,24V/10A
Максимално оптоварување и време:
DC 12V /23A 24V 11.5 5 секунди за еднаш,Континуирано 30 пати
Автомобил Производител:
Акура

Комплементите на стоката

Новиот Chrome Авто Светлата се Префрлите Главата Светло за Магла Светилка Автоматско Контролер Knob За ФОЛКСВАГЕН Golf MK7 5GG941431

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет Лесно да се Инсталира Спецификации : OE : 5 GG 941 431 Големина :

DEN 691.00 897.12

(12V 40A 4 pin ) 25pcs Водоотпорен Автомобил Реле Долг Живот Време Црна, Црвена Бакар Терминал Автомобилската Реле Нормално Отворен

(12 V 40 A 4 pin ) 25pcs Водоотпорен Автомобил Реле Долг Живот Време Црна, Црвена Бакар Терминал Автомобилската Р

DEN 730.00 960.00