• Новак
Аниме Hakuouki Okita Souji Morikubo syoutarou Cosplay Костим Сопствени направени

Аниме Hakuouki Okita Souji Morikubo syoutarou Cosplay Костим Сопствени направени

DEN 4752.00
DEN 3944.00 -17 %

Достапност
Производот е достапен


Аниме Hakuouki Okita Souji Morikubo syoutarou Cosplay Костим Сопствени направени
Содржи : грб,панталони,маица,појас,
Материјал : униформа платно
Ако не можете да најдете вашата големина во големината на табелата и сакате да обичај прави тоа со свој мерења, ве молиме испратете ни го вашиот следниве мерења. ќе се направи се вклопуваат во костим за вас.
1.Ќе се Машки Или Женски ?
2.Висина
3.Тежина - Вашата Тежина Во Кг.
4.Градите - се Земе мерење на обемот во потполност точка на градите.
5.Половината - Мерење на обем на најмалиот дел од половината над hipbone.
6.Хип - Стави на лента околу во потполност дел на вашиот дното кога ќе застанете со нозете заедно.
7.Рамо До рамо - Од Рамо КРАЈ до рамо КРАЈОТ на задниот дел.
8.Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. Исто така, даде мерење со вашиот лактите свиткани, треба да биде околу една педа подолго.
9.Саканиот Панталони Должина - Од Најмалите Дел Од Половината Од Должината Сакате.

Декларирани спецификации

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXS
Извор:
Hakuouki
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Бренд Име:
NSOKING
Број На Модел На:
Hakuouki 01
Компоненти:
Панталони
Одделот За Името:
Возрасни
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Се поставува
Материјал:
Единствен Платно
Знаци:
Okita Souji
Компоненти:
капут,панталони,маица,појас,

Комплементите на стоката

Сопствени Направени Јапонски Аниме Меч Уметност Онлајн Филмот: Ordinal Скала Sinon Cosplay Костим Жените Божиќ Ноќ На Вештерките

Купи со доверба!Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14

DEN 4375.00 4605.60