• Новак
Преносни Отстранлив BGA Rework Лемење Станица 8032 Топол Воздух Пиштол

Преносни Отстранлив BGA Rework Лемење Станица 8032 Топол Воздух Пиштол

DEN 1147.20

Достапност
Производот е достапен


Преносни Отстранлив BGA Rework Лемење Станица 8032 Топол Воздух Пиштол
Карактеристики :
Одличен иновации во лемење индустрија.
Користи турбина моторот за да се постигне униформа топол воздух.
Применливи за reworking на мобилен екран капак. BGA, СМД и други електронски компоненти.
Мали и врвен анти-статички дизајн со многу функции.
Заштедува работни места и лесно да се носат.
Спецификација :
Моќност : на располагање во 220 V
Потрошувачка на енергија : 420 W
Температурата Опсег : 100 - 480 целзиусови степени
Греење На Елемент Метал Греење Core
Пумпа/Мотор Тип : Турбина Мотор
Воздухот Капацитет : 30 L /min (max)
Станица Димензии : 7.7 дијаметар x 260 должина (mm)
Тежина : За 0,7 Кг
Пакетот Вклучува :
1 x 8032 топол воздух пиштол
3 x Воздух млазницата
1 x упатство
1x им Помогне на алатка
1 XHeater

Декларирани спецификации

Број На Модел На:
8032
Тип:
Рака Алатка Делови
is_customized:
No

Комплементите на стоката

200CC/45*120mm/220V за медицинска опрема (на пример, на крвниот одбор Дигитален дисплеј температура контролер Силикони грејач

Основна спецификација : demension : 45*120mm напон : 220 V Производи вклучуваат : силикони грејач подлога (1 / компјут

DEN 6840.00 7199.52