• Новак
10мм Глава Дијаметар Цилиндрични Волфрам Карбид Ротари Брус -H02

10мм Глава Дијаметар Цилиндрични Волфрам Карбид Ротари Брус -H02

DEN 156.48

Достапност
Производот е достапен

Карбид брус се смета за точни метал отстранување кога shaping, израмнување, или пренесување на леано железо, челик, и други nonmetal материјали. Ова е тркалезна глава цилиндрични карбид брус со 10мм глава дијаметар. Опис : Материјал : Волфрам Погоден за deburring и полирање метал / nonmetal материјали до HRC70 цврстина Облик : Цилиндрични (круг главата) Брус Глава : Прибл.10мм дијаметар, 20mm долго месо тело со Дијаметар : Прибл.6 mm месо тело Должина : Околу.36 mm Вкупна Должина : Околу.60 mm Пакет се Вклучени : 1x Ротари Брус

Декларирани спецификации

Големина:
Approx.10mm diameter, 20mm long
Тип:
Абразивни Блок
DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
OOTDTY
Број На Модел На:
1A10295-A10,W417

Комплементите на стоката

година Камен Резба Електрична Мелница Engraver потрошен материјал Emery Мелење Глави мелење Додатоци за Сечење Дискови Полирање

Ние ќе се обидеме да ви помогнат да се реши проблемот (Вкупно 22) Волна мелење главата цилиндрични конусн

DEN 1123.00 1247.52

6pc Мини Бакарна Жица Четка Бар Со Нерѓосувачки Челик Жица Четка Електрична Мелница Носи Мелење Главата Полирање Рѓа Проблем

dianxiaobao_1dianxiaobao_26pc Мини Бакарна Жица Четка Бар Со Нерѓосувачки Челик Жица Четка Електрична Мелница Носи М

DEN 199.68

Трговија на големо 20Pcs/Многу Ронки 80 Отстранување на Рѓа Полирање на Слепите Тркало Пречник од 25mm Агол Мелница Мелење Тркала

Трговија на големо 20 Pcs / Многу Ронки 80 Отстранување на Рѓа Полирање на Слепите Тркало Пречник од 25mm Агол

DEN 1003.00 1671.36

2 парчиња/Set 4/100mm Волна Полирање Тркала Специјално направени Чистење Влошки За Метал Мермер Стакло и Керамика Абразиви Алатки

Карактеристики : се користи за не ' рѓосувачки челик и други метали или стакло, мебел, керамика, мермер и

DEN 158.00 225.60