• Новак
Trianglelab 3d печатач дел PT100 Засилувач Одбор за повисоки температури за E3D V6 HOTEND 2017 PT100 сензор бесплатен превозот

Trianglelab 3d печатач дел PT100 Засилувач Одбор за повисоки температури за E3D V6 HOTEND 2017 PT100 сензор бесплатен превозот

DEN 696.00
DEN 564.00 -19 %

Достапност
Производот е достапен


Производот Се Прикаже :
Направете вашиот hotend се кандидира на повисоки температури,со подобри точноста,и да се полесно собранието со PT100 сензор со користење на овој засилувач одбор.Ако сакате да експериментираат со печатење луди висока температура материјали,се повеќе точни температура читања,и имаат многу повеќе робустен сензор на температура потоа PT100 е идеална опција. Овој засилувач ќе им овозможи на сетилните опсег до-да и пошироко 400 C,максимално безбедна работна температура на сите метални hotend. Овој одбор ви овозможува да се поврзете на нашиот PT100 сензор на температура на било аналогни внесување pin на 3 D печатач контролер одбор.Тоа засилува јачината на сигналот од PT100 на напонско ниво што вашиот печатач контролер може да се читаат лесно и прецизно.Овој одбор е изведен од коло дизајн од Ultimainboard V2 контролер одбор,но со зголемена за филтрирање за стабилна и точно мерење температура.Поради ова, можете едноставно одберете сензор на температура на '20' во marlin фирмверот да се добие точен калибрација вредности.
Ние исто така, обезбеди :
PT100 Температурни Сензори во
V6 Вкупно Надградба КОМПЛЕТ во
Она што е во кутијата :
TL PT100 Засилувач Одбор X 1

Декларирани спецификации

Бренд Име:
DFORCE
Тип На Објект:
Греење Контролер

Комплементите на стоката

2 парчиња Изгради Лист изгради плоча лента 214x214mm црна Матирано Загрева во кревет Wanhao i3 3D Печатач Налепница со 3M Поддршка

2 парчиња 214x214mm црна Матирано Загрева во кревет Wanhao i3 3 D Печатач Налепница Изгради Лист изгради плоча лен

DEN 450.00 479.04

3D Печатач Топол Кревет Моќ Проширување Одбор Heatbed Моќ Реле Модул MOS Цевка Транзистори со Висока Струја на Оптоварување Модул

Кога светлото е за, на излез од работа.SMD optocoupler изолација, силна возење способност, стабилни перформанси

DEN 349.00 367.20

MK8/MK9 Надгради Екструдер 1.75 mm/3мм десната страна/левата страна жица хранат уред колекции за Makerbot еден млазницата истиснување

Напомена : За овој производ,што ќе го испрати надвор преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус или Продавачо

DEN 314.00 330.24

20100 алуминиумски истиснување профил европскиот стандард бела должина од 450 мм индустриски алуминиумски профил workbench 1pcs

Услови за Продажба на Увозни давачки,даноци и chargee не се вклучени во цената или превозот надомест answer : ___

DEN 227.00 227.04